News
Biografia
Dyskografia
Zespoły
Wywiady
Sprzęt
Galeria
Teledyski
Forum
Kontakt
 


 

Musicollective


 

ZESPOŁY / KOMBII

Skład:

Grzegorz Skawiński – gitara, wokal
Waldemar Tkaczyk – gitara basowa
Adam Tkaczyk – perkusja
Wojciech Horny – instrumenty klawiszowe

Byli członkowie:

Jan Pluta – Perkusja (do 2009)

Bartosz Wielgosz – Instrumenty klawiszowe (do 2013)

Wiosną 2003 roku, trzech członków legendarnego Kombi: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta postanowiło powołać do życia formację pod nazwą KOMBII. Chociaż z wielu przyczyn zabrakło w nowym składzie czwartego założyciela Kombi: Sławomira Łosowskiego, grupa zamierza nawiązywać stylistycznie i artystycznie do dokonań Kombi z lat 1976-1992. Podstawowym celem KOMBII jest jednak tworzenie nowego repertuaru, nagrywanie nowych płyt i koncertowanie. Od momentu powrotu zespołu na scenę do dziś.

Po dwóch miesiącach pracy zespół stworzył nowy program oparty na znanych przebojach takich jak: Hotel twoich snów, Linia życia, Nasze rendez-vous, Nie ma zysku, Kochać cię za późno, Black and white w zmienionych, nowych aranżacjach.

Pierwszym publicznym występem KOMBII był koncert w amfiteatrze w Wiśle, specjalnie na zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następnie zespół wziął udział w finale Szansy na sukces oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

11 lipca 2003 odbył się wielki inauguracyjny koncert w Operze Leśnej w Sopocie, transmitowany na żywo przez TVP2.

Sezon lato-jesień 2003 wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski, podczas której KOMBII było niezwykle entuzjastycznie przyjmowane zarówno przez starych, jak i nowych fanów. Na przełomie 2003/2004 zespół rozpoczął pracę nad tworzeniem premierowego materiału na nową płytę. W tym czasie nawiązał współpracę ze znanym producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (laureat Fryderyka 2003, realizator dźwięku m.in. do filmu Marzyciel, nagrodzonego Oscarem za najlepszą muzykę) i od marca rozpoczyna nagrywanie nowej płyty, której wydanie przewiduje na wrzesień 2004.

Wiosną 2004 r. KOMBII podpisało wieloletni kontrakt płytowy z firmą UNIVERSAL. 25.10.2004 r. miała miejsce premiera płyty KOMBII c.d.. Znalazły się na niej premierowe utwory, z których jeden – Sen się spełni – odnosił już sukcesy na listach przebojów. Tej jesieni zespół zagrał kilkanaście koncertów.

Na początku 2005 roku zespół wyjechał na koncerty do USA i Kanady. Koncerty bardzo się podobały tłumnie zebranej publiczności.

W lutym w sklepach muzycznych pojawiła się reedycja płyty c.d.. Specjalne dwupłytowe wydanie zostało wzbogacone o 11 największych hitów zespołu z lat osiemdziesiątych w nowych aranżacjach.

Wiosna rozpoczęła trwającą cały sezon trasę koncertową zespołu. W każdym z odwiedzanych polskich miast KOMBII są wspaniale przyjmowani. Wyszedł też drugi singiel zespołu: Pokolenie, który znalazł się na pierwszych miejscach wielu list przebojów. W kwietniu płyta c.d. otrzymała status Złotej Płyty!

W maju zespół KOMBII wystąpił podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i otrzymał Superjedynkę w kategorii Album roku – pop za płytę c.d.. W czerwcu, w wyniku sprzedanej ilości płyt, zespół został zaproszony do udziału w Festiwalu TOPtrendy jako gwiazda wieczoru. Podczas koncertu transmitowanego na żywo w telewizji Polsat, zespołowi KOMBII została wręczona Platynowa Płyta. Status ten, płyta zdobyła po zaledwie dwóch miesiącach od momentu pokrycia się złotem.

Lato 2006 roku było huczne i wesołe, pełne koncertów, wzruszających chwil, podczas gdy tłumy śpiewały Sto latGrzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan M. Pluta obchodzili jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Tego lata zespół wziął również udział w urodzinowej Trasie Lata z Radiem, grając koncerty w całym kraju.

Podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, KOMBII zagrało recital pod hasłem Pokolenie KOMBII. Wielki sukces! Zespołowi wręczono PODWÓJNĄ PLATYNĘ ZA SPRZEDAŻ 145 tys. płyt!

Niedługo później KOMBII zostało wyróżnione nagrodą za najlepszą płytę c.d. podczas gali ESKA MUSIC AWARDS.

Nowy rok zespół KOMBII przywitał z milionami fanów na Rynku we Wrocławiu oraz przed telewizorami biorąc udział w wielkim koncercie Sylwester Pod dobrą Gwiazdą transmitowanym na żywo przez TVP 2.

Pierwsza połowa roku 2007 to kontynuacja bardzo intensywnej pracy nad płytą. Dbałość o każdy szczegół, pojedynczy dźwięk i ostateczne brzmienie oraz efekt końcowy były jak zawsze bardzo ważne. Prace trwały do późnej wiosny. W międzyczasie zespół koncertował w całym kraju.

Od 4 maja w stacjach radiowych można usłyszeć utwór ŚLAD – singiel promujący nową płytę o tym samym tytule.

9-10 czerwca zespół KOMBII po raz kolejny wystąpił na festiwalu TOPtrendy. 9 czerwca zespół wystąpił jako gość koncertu trendy, jak również jury w tym konkursie. 10.06 to koncert z okazji jubileuszu pracy artystycznej Jacka Cygana -Cyganeria.

Premiera płyty ŚLAD miała miejsce w dniu 15.06.2007 r.

Już w pierwszym tygodniu zajęła pierwsze miejsce na listach sprzedaży i osiągnęła status złotej płyty, a obecnie jest już prawie Platynowa!

Na drugą połowę roku 2007 zaplanowane zostały koncerty promujące nowy materiał w kraju i za granicą (UK, USA, …).

Premiera płyty ŚLAD miała miejsce 15.06.2007 r. Już w pierwszym tygodniu ŚLAD uzyskał status Złotej Płyty i znalazł się na pierwszym miejscu sprzedaży ZPAV/Olis! Oficjalne wręczenie Złotej Płyty miało miejsce podczas galiVIVA COMET AWARDS w październiku 2007 r.

W roku 2008 zespół KOMBII zagrał wiele koncertów. Otrzymał również kilka znaczących nagród m.in. Nagroda Orłów Pomorskich, nominacja do Eska Music Awards w kategorii zespół Roku, nominacja w do Fryderyków 2008 w kategorii płyta roku, piosenka roku, teledysk roku.

W czerwcu 2008 roku KOMBII znalazło się w gronie TOP10 najlepszych polskich wykonawców. Również podczas festiwalu Top Trendy została wręczona platynowa płyta za album „Ślad”.

14.08.2008 ukazała się najnowsza płyta KOMBII „D.A.N.C.E”. Płyta zawiera remiksy największych przebojów zespołu KOMBII.

Na początku 2009 roku zespół KOMBII odbył trasę koncertową po USA i Kanadzie.

Jesienią 2009 Muzycy zaczynają prace nad nowym albumem.

Maj 2010 – premiera najnowszej płyty KOMBII pt: „O miłości”. Pierwszy singiel nosi tytuł „Gdzie jesteś dziś” i podbija radiowe listy przebojów.

Na pocz±tku 2013 r. opu¶cił grupę Bartosz Wielgosz, kompozytor licznych utworów zespołu. Jego miejsce zaj±ł Wojciech Horny, który wcze¶niej grał z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem Tkaczykiem w zespołach Skawalker oraz O.N.A. i w ten sposób powrócił do współpracy z nimi.

6 maja 2014 roku ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany Wszystko jest jak pierwszy raz

19 lutego 2016 roku miała premierę płyta "Kombii Symfonicznie". Album jest zapisem niezwykłego koncertu, który odbył się 22 wrze¶nia 2015 roku w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Zespół wykonał swoje największe przeboje w nowych aranżacjach autorstwa Jacka Piskorza oraz Pawła Dampca z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Sesja nagraniowa i koncert był nagrod± przyznan± przez radiow± Jedynkę w konkursie „Super Premiery" podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2014 roku. Wydanie płyty zbiega się z 40-leciem pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego oraz Waldemara Tkaczyka. Jubileusz 40-lecia duetu Skawiński & Tkaczyk czyli cztery dekady efektów współpracy kultowego duetu. Obecnie zespół cały czas koncertuje.


       
Me & My Guitar, płyta CD
Cena: 39,49 zł

Grzegorz%20Skawinski

  Strona główna Biografia Dyskografia Zespoły Wywiady Sprzęt Galeria Teledyski Forum Kontakt  
  Aktualno¶ci Grzegorz Skawiński Kombi
Skawiński
Skawalker
O.N.A.
KOMBII
Kombi
Skawiński
Skawalker
O.N.A.
KOMBII
Najnowsze
Archiwalne
Sprzęt PrzejdĽ do galerii Teledyski PrzejdĽ do Forum Kontakt  


Do prawidłowego wy¶wietlania strony zalecana jest przegl±darka Mozilla FireFox, Opera lub Google Chrome.
W rozdzielczo¶ci 1152x864. Nie polecamy korzystania z Internet Explorer.